Sobre nosaltres

L'equip i la publicació de treballs


Treballa de manera independent.

Físics, experts en esdeveniments, periodistes i dissenyadors de productes treballen juntament amb economistes per desenvolupar solucions individuals per als vostres problemes. Un ambient de treball positiu és la clau de la creativitat i del compromís, de manera que puguem obtenir els millors resultats per als nostres clients. A més, entrenem regularment en diverses àrees per promoure la propera generació.

matrix és una empresa de serveis independents gestionada pel propietari amb seu a Schloss Elbroich a Düsseldorf i altres ubicacions a Oelde a Westfàlia, Marienmünster i Tunísia.

YouTube

Si descarregueu el vídeo, accepteu la política de privadesa de YouTube.
trobar més informació

Carrega vídeo

equip

Hala Aissaoui

Científic social | Consultora d’Innovació i Transformació Digital h.aissaoui@matrix-gmbh.de

Mohamed Ayoub Aissaoui

Científic social | Consultora d’Innovació i Transformació Digital a.aissaoui@matrix-gmbh.de

Florian Baar

editor
Imatge en moviment i xarxes socials | Estudis de teatre, cinema i televisió MA
0211 - 75707 - 53
baar@matrix-gmbh.de

El Dr. Klaus Bömken

Consultora sènior | Gestió de projectes zdi.NRW |
Físic graduat
0211 - 75707 - 28
boemken@matrix-gmbh.de

Jessica Büntig

Consultor | Gestió de Mitjans i Economia MA
0211 - 75707 - 21
buentig@matrix-gmbh.de

Adriana Cabrera Galindez

Consultor sènior | MFA de disseny industrial, art multimèdia i disseny de superfícies
0211 - 75707 - 52
cabrera@matrix-gmbh.de

El Dr. Anna Czeschik

Consultora sènior |
Físic graduat
0211 - 75707 - 41
czeschik@matrix-gmbh.de

Gordon Drabnitzke-Grüten

consultor
Imatge en moviment i VFX | Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 15
grueten@matrix-gmbh.de

Gregor Frankenstein-von der Beeck

Gerent
0211 - 75707 - 33
frankenstein@matrix-gmbh.de

Farina Grimm

Comunicació i comunitat d'assistència al projecte
0211 - 75707 - 24
grimm@matrix-gmbh.de

Christine Low

Innovació assistent de projecte
0211 - 75707 - 48
nied@matrix-gmbh.de

Àngela Giebel

Gestió de la divisió zdi.NRW
0211 - 75707 - 49
giebel@matrix-gmbh.de

Nicole Goertz

Operacional
Gestió i serveis |
Venedora de comerç a l'engròs i exterior
0211 - 75707 - 34
goertz@matrix-gmbh.de

Magdalena Hein

membre de
Gestió | Gestió de projectes zdi.NRW |
Responsable de comunicació MA
0211 - 75707 - 19
hein@matrix-gmbh.de

Kerstin Helmerdig

membre de
Gestió | Periodista de ciències MA
0211 - 75707 - 31
helmerdig@matrix-gmbh.de

Marion Henkenjohann

Consultor |
Llicenciat en administració d’empreses
0211 - 75707 - 22
henkenjohann@matrix-gmbh.de

Paula Janecke

Consultor |
B. Sc. Ortobionica

0211 - 75707 - 26
janecke@matrix-ggmbh.de

Arne Klauke

membre de
Gestió |
Cap de comunicació |
Gestió multimèdia M.Sc.
0211 - 75707 - 42
klauke@matrix-gmbh.de

Simone Kohlhaas

Operacional
Gestió i serveis | Administració d’empreses
B.Sc., secretari per a la comunicació d’oficines (IHK)
0211 - 75707 - 18
kohlhaas@matrix-gmbh.de

Thomas Kruse

Consultora sènior |
Diplomada en Administració d’Empreses
0211 - 75707 - 38
kruse@matrix-gmbh.de

Niels Lichtenthäler

membre de
Gestió |
Cap d’Innovació |
MBA, enginyer graduat (FH)
0211 - 75707 - 20
lichtenthaeler@matrix-gmbh.de

Guido Lohnherr

Soci executiu
0211 - 75707 - 32
lohnherr@matrix-gmbh.d

Lara-Madeleine Luska

Consultor |
Llicenciatura d'esdeveniments (IHK)
0211 - 75707 - 37
luska@matrix-gmbh.de

Zsuzsanna Majzik

Consultora sènior | Responsable social MA
0211 - 75707 - 55
majzik@matrix-gmbh.de

Fabio Mancarella

Gestor de formació |
Consultora de xarxes socials | Kfm. F. Comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 39
mancarella@matrix-gmbh.de

Florian Müller

Venedora d’aprenent de comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 46
mueller@matrix-gmbh.de

Monique Niestroj

Consultor | Economia M.Sc.
0211 - 75707 - 17
niestroj@matrix-gmbh.de

Ceyda Ortabas

Assistent de projectes de comunicació i màrqueting
ortabas@matrix-gmbh.de

Viktor Paterok

Cap d’informàtica i digitalització | Llicenciat en Informàtica Empresarial
0211 - 75707 - 29
paterok@matrix-gmbh.de

Karina Pereira Marques

Formador d’administració d’oficines
0211 - 75707 - 47
marques@matrix-gmbh.de

Werner Pfeifenroth

Consultora sènior |
Graduat forestal, economista graduat
0211 - 75707 - 25
pfeifenroth@matrix-gmbh.de

El Dr. Ralph Jürgen Peters

Consultora d’innovació
(autònom)
0211 - 75707 - 910
peters@matrix-gmbh.de

Partizipation

Aleksandrina Petrova

Assistència al projecte
Xarxa MINT zdi.NRW - BSO-MINT
0211 - 75707 - 47
petrova@matrix-gmbh.de

Ludger Reckmann

Consultora agrícola
(autònom)
0211 - 75707 - 910
reckmann@matrix-gmbh.de

Luisa Rosenow

PR cross media entrenant | Media Studies MA
0211 - 75707 - 54
rosenow@matrix-gmbh.de

Amal Saidani

Consultora per a la innovació |
Enginyer Agrícola
0211 - 75707 - 48
saidani@matrix-gmbh.de

Maurice Seuren

Aprenent de imatge i so de dissenyador de suports | Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 56
seuren@matrix-gmbh.de

Marion Sonnenberg

Director Creatiu Júnior | Dissenyador de projectes (HWK)
0211 - 75707 - 57
sonnenberg@matrix-gmbh.de

Anne Spaan

Innovació en gestió de clients i assistència de projectes
0211 - 75707 - 48
spaan@matrix-gmbh.de

Heinz Stockemann

Consultor |
Economia B.Sc.
0211 - 75707 - 36
stoeckemann@matrix-gmbh.de

Isabell Stollenwerk

Venedora de formació per a la comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 45
stollenwerk@matrix-gmbh.de

El Dr. Anna Streber

Consultor sènior
Científic esportiu graduat
0211 - 75707 - 12
streber@matrix-gmbh.de

El Dr. Ralf-Peter Thürbach

President del consell
0211 - 75707 - 30
thuerbach@matrix-gmbh.de

Nadja Weber

Practicant de PR multimèdia | Màster en estudis alemanys, literatura i mitjans de comunicació
0211 - 75707 - 43
n.weber@matrix-gmbh.de

Stefanie Weber

Producció de mitjans de comunicació assistent de projecte | Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 44
weber@matrix-gmbh.de

Cornelius Werring

consultor
Innovació i Agricultura | M.Res. Precision Farming (UK), B.Eng. Enginyeria Industrial
0173 - 51510 - 23
werring@matrix-gmbh.de

Markus Viena

Administrador del sistema |
Especialista informàtic (integració de sistemes)
0211 - 75707 - 58
wien@matrix-gmbh.de

Nevin Yilmaz-Karaca

Gestió i Serveis Operatius | Secretari de comunicació d'oficina
0211 - 75707 - 30
yilmaz@matrix-gmbh.de

Yusuf Yilmaz

Gestió i Serveis Operatius | Secretari de direcció d’oficina
0211 - 75707 - 23
y.yimaz@matrix-gmbh.de

Ceydas erste Eindrücke bei der matrix

Amb nosaltres, amb nosaltres.

Treballar a matriu és creatiu, productiu i àgil. Tothom sempre té l’oportunitat de contribuir i iniciar noves idees. No hi ha jerarquies, però sí les coques casolanes. Ens comprometem amb l’autodeterminació, la participació i la sostenibilitat, també en la nostra feina. La nostra màxima és: Creació de valor mitjançant valoració.

T’agradaria formar part de l’equip? Feu clic aquí per a Anuncis de feina.

Forma part de l’equip

Oferim:

  • Un equip amb visió: amb els nostres projectes, volem ajudar les persones a viure, aprendre i treballar de manera més independent.
  • Una cultura d’empresa orientada als empleats i familiar.
  • Jerarquies planes i camins de presa de decisions breus. Formació interna i externa.

Ens entrenem, ajudem a configurar el futur

Formar el futur: la matriu afronta aquest repte juntament amb els seus aprenentatges. Necessitem joves que ens aportin les seves idees creadores orientades al futur, sostenibles i creatives. Les nostres eines més importants són: autodeterminació, participació i participació. A més de jerarquies planes, oferim sobretot un plaer en diversos projectes apassionants amb diversos grups objectiu.

Actualment s’estan formant a matriu les següents professions: empleat de comunicacions de màrqueting; Oficinistes de gestió d’oficines; Imatge i so de dissenyadors de suports.

T’agradaria formar part de l’equip? Feu clic aquí per a Anuncis de feina

Anuncis de feina

SOLICITANTS INICIATIUS (M / F / D)
  • Esteu buscant projectes amb valor afegit?
  • T’interessa temes futurs apassionants?

Aleshores esperem la vostra sol·licitud d’iniciativa.

Interessat?

Envieu els vostres documents de sol·licitud complets amb una possible data d’inici per correu electrònic a:
Nevin Yilmaz-Karaca yilmaz@matrix-gmbh.de

DESENVOLUPADOR FULL STACK PER LÀMPADA (M / F / D) a temps parcial

Les vostres tasques

  • Programació de pàgines d’inici de WordPress (pàgines de destinació i pàgines de campanyes, lloc web de l’empresa).
  • Selecció, adaptació i programació de adequats Complements WP, temes i complements.
  • L'adherència als requisits de seguretat i el compliment de cada fase del projecte.
  • Manteniment i adaptació de les nostres pàgines d'inici de WordPress i del servidor Linux web
  • Delegació i gestió dels nostres contractes de serveis
  • Orientació / garantia de qualitat dels nostres projectes web

La tasca principal del càrrec a ocupar és el desenvolupament de llocs web per a WordPress. D’una banda per la nostra projectes amb valor afegitd’altra banda per a les pròpies pàgines de productes i el lloc web. Com a desenvolupador web, treballaràs estretament amb els equips de projecte i la comunicació de matrius.

Això ho portes amb tu

  • Formació professional / grau universitari o experiència laboral en la indústria informàtica.
  • Els abandonaments i els canvis de carrera amb experiència professional són molt ben rebuts.
  • Per exemple, us agrada implementar projectes de contingut exigents basats en WordPress. Per fer-ho, disposeu dels coneixements necessaris per desenvolupar-vos amb PHP 7.
  • Ja heu desenvolupat complements, complements i temes i coneixeu els estàndards de codificació de WordPress.
  • És desitjable experiència en desenvolupament de frontends web (HTML, CSS i JavaScript).
  • Tractant el treball versionat de Git.
  • Coneixement i manteniment de Linux dels servidors d'aplicacions web.
  • És agradable tenir: coneixement de Docker i contenidors a Microsoft Azure.
  • Fiabilitat, comunicació i habilitats organitzatives relacionades amb els continguts i personal.
  • Creativitat, compromís i esperit d'equip.
  • Gaudir del treball per al col·lectiu destinatari de joves.

Això ho portem amb nosaltres

  • Un lloc de treball amb diverses tasques en què treballes de manera independent.
  • Despatx a casa i horari flexible.
  • Projectes rellevants socialment i econòmicament.
  • Una cultura corporativa orientada als empleats i familiar en una empresa de consultoria i comunicació que gestiona els propietaris.

Interessat?

Envieu la vostra documentació completa amb un possible Data d’inici, referències i un salari previst per correu electrònic a:
Viktor Paterok desenvolupador@matrix-gmbh.de

PRÀCTIC PER A LA GESTIÓ D'OFICINES (D / F / D)

Busquem una persona amb bones habilitats comunicatives, entusiasta i compromesa amb els nostres projectes i que doni suport al nostre equip des de la base.

Àrees de qualificació en profunditat: màrqueting i vendes també
Gestió d’esdeveniments i relacions públiques

Què podeu esperar de nosaltres:

  • Màrqueting (anàlisi de grups objectiu, anàlisi de plataformes, desenvolupament de conceptes)
  • Gestió d'esdeveniments (organització i implementació digital i analògica, desenvolupament de nous conceptes)
  • Premsa (butlletí de notícies, notes de premsa, manteniment de llocs web)
  • Atenció al client (comunicació, acompanyament de cites)
  • Xarxes socials (planificació i creació de continguts, gestió de comunitats, creació de comunitats)
  • organització general d'oficines (organització, comptabilitat)
  • Treballs de projectes i investigació

Ho porteu amb vosaltres:

  • Abitur o títol d’accés a la universitat tècnica avançada, també per a aquells que han abandonat
  • Talent en comunicació
  • Creativitat i esperit d'equip
  • Afinitat a les xarxes socials i altres canals de comunicació
  • Tolerància i obertura
  • orientació de servei
  • Gaudir treballant amb la gent
  • Coneixement de Microsoft Office
  • Talent per tractar els números

Portem amb nosaltres:

  • Projectes rellevants socialment i econòmicament
  • Col·legues motivats que estan al vostre costat amb paraules i fets
  • Un aprenentatge variat amb molts projectes engrescadors
  • Una cultura d’empresa orientada als empleats i familiaritzada en una empresa de comunicació i consultoria gestionada pel propietari

Interessat?

Envieu els vostres documents de sol·licitud complets a
Fabio Mancarella: mancarella@matrix-gmbh.de

APRENENT PER A / PER A LA DONA COMPRADORA / HOME PER A LA COMUNICACIÓ DE MÀRQUETING (M / F / D)

Busquem una persona amb fortes habilitats comunicatives, entusiasta i compromesa
aporta els nostres projectes i dóna suport al nostre equip des de la base.

Què podeu esperar de nosaltres:

  • Màrqueting (anàlisi de grups objectiu, anàlisi de plataformes, seguiment de tendències, desenvolupament de conceptes)
  • Atenció al client (comunicació, acompanyament de cites)
  • Comunicació (per exemple, planificació i creació de continguts, manteniment de llocs web)
  • Gestió d'esdeveniments (organització i implementació, desenvolupament de nous conceptes, digital
    i analògic)
  • organització general d'oficines (organització, comptabilitat)
  • Treballs de projectes i investigació

Més concret? Les vostres tasques principals es trobaran en el context de la tasca com a oficina regional
zdi de nou (www.zdi-portal.de). Això inclou el suport de la gestió de projectes i el
Consultors regionals, l'observació de tendències i desenvolupaments en el camp del finançament STEM, així com el suport de les xarxes zdi i laboratoris estudiantils zdi a NRW.

Us integrareu ràpidament en tots els processos operatius i podreu fer-ho al cap de poc temps
assumir treballs independents.

Ho porteu amb vosaltres:

  • Abitur o títol d’accés a la universitat tècnica avançada, també per a aquells que han abandonat
  • bones habilitats comunicatives / gaudi d’escriure
  • Creativitat i esperit d'equip
  • Tolerància i obertura
  • orientació de servei
  • Gaudeix treballant amb joves
  • Coneixement de Microsoft Office

Portem amb nosaltres:

  • Projectes rellevants socialment i econòmicament
  • Col·legues motivats que sempre estan al vostre costat amb consells i accions
  • Un aprenentatge variat amb molts projectes engrescadors
  • Una cultura corporativa orientada als empleats i familiar
    empresa de consultoria i comunicació gestionada pel propietari

Interessat?

Envieu els vostres documents de sol·licitud complets a
Fabio Mancarella: mancarella@matrix-gmbh.de

Columna

Columna