Sobre nosaltres

L'equip i la publicació de treballs


Treballa de manera independent.

Físics, experts en esdeveniments, periodistes i dissenyadors de productes treballen juntament amb economistes per desenvolupar solucions individuals per als vostres problemes. Un ambient de treball positiu és la clau de la creativitat i del compromís, de manera que puguem obtenir els millors resultats per als nostres clients. A més, entrenem regularment en diverses àrees per promoure la propera generació.

YouTube

Si descarregueu el vídeo, accepteu la política de privadesa de YouTube.
trobar més informació

Carrega vídeo

equip

Hala Aissaoui

Científic social | Consultora d’Innovació i Transformació Digital h.aissaoui@matrix-gmbh.de

Mohamed Ayoub Aissaoui

Científic social | Consultora d’Innovació i Transformació Digital a.aissaoui@matrix-gmbh.de

Florian Baar

editor
Imatge en moviment i mitjans socials | Estudis de teatre, cinema i televisió
0211 - 75707 - 53
baar@matrix-gmbh.de

El Dr. Klaus Bömken

Consultora sènior | Gestió de projectes zdi.NRW |
Físic graduat
0211 - 75707 - 28
boemken@matrix-gmbh.de

Jessica Büntig

Consultor | Gestió de Mitjans de Comunicació i Economia
0211 - 75707 - 21
buentig@matrix-gmbh.de

Adriana Cabrera Galindez

Consultora sènior | Disseny industrial, mitjans de comunicació i disseny de superfícies MFA
0211 - 75707 - 52
cabrera@matrix-gmbh.de

El Dr. Anna Czeschik

Consultora sènior |
Físic graduat
0211 - 75707 - 41
czeschik@matrix-gmbh.de

Gordon Drabnitzke-Grüten

consultor
Imatge en moviment i VFX | Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 15
grueten@matrix-gmbh.de

Gregor Frankenstein-von der Beeck

Gerent
0211 - 75707 - 33
frankenstein@matrix-gmbh.de

Farina Grimm

Comunicació i comunitat assistent de projecte
0211 - 75707 - 24
grimm@matrix-gmbh.de

Christine Low

Innovació assistent de projecte
0211 - 75707 - 48
nied@matrix-gmbh.de

Nicole Goertz

Operacional
Gestió i Serveis |
Venedora de comerç a l’engròs i a l’exterior
0211 - 75707 - 34
goertz@matrix-gmbh.de

Magdalena Hein

membre de
Gestió | Gestió de projectes zdi.NRW |
Responsable de comunicació MA
0211 - 75707 - 19
hein@matrix-gmbh.de

Kerstin Helmerdig

membre de
Gestió | Periodista de ciències MA
0211 - 75707 - 31
helmerdig@matrix-gmbh.de

Marion Henkenjohann

Consultor |
Llicenciat en administració d’empreses
0211 - 75707 - 22
henkenjohann@matrix-gmbh.de

Arne Klauke

membre de
Gestió |
Cap de comunicació |
Gestió multimèdia M.Sc.
0211 - 75707 - 42
klauke@matrix-gmbh.de

Simone Kohlhaas

Operacional
Gestió i Serveis | Administració d’empreses
B.Sc., secretari per a la comunicació d’oficines (IHK)
0211 - 75707 - 18
kohlhaas@matrix-gmbh.de

Thomas Kruse

Consultora sènior |
Diplomada en Administració d’Empreses
0211 - 75707 - 38
kruse@matrix-gmbh.de

Niels Lichtenthäler

membre de
Gestió |
Cap d’Innovació |
MBA, enginyer graduat (FH)
0211 - 75707 - 20
lichtenthaeler@matrix-gmbh.de

Guido Lohnherr

Soci executiu
0211 - 75707 - 32
lohnherr@matrix-gmbh.de

Lara-Madeleine Luska

Consultor |
Llicenciatura d'esdeveniments (IHK)
0211 - 75707 - 37
luska@matrix-gmbh.de

Zsuzsanna Majzik

Consultora sènior | Responsable social MA
0211 - 75707 - 55
majzik@matrix-gmbh.de

Fabio Mancarella

Gestor de formació |
Consultora de xarxes socials | Kfm. F. Comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 39
mancarella@matrix-gmbh.de

Pauline Marquardt

Assistència al projecte
Xarxa MINT zdi.NRW
0211 - 75707 - 25
marquardt@matrix-gmbh.de

Florian Müller

Venedora d’aprenent de comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 46
mueller@matrix-gmbh.de

Monique Niestroj

Consultor | Economista B.Sc.
0211 - 75707 - 17
niestroj@matrix-gmbh.de

Ceyda Ortabas

Ajudant de projecte i comunicació i màrqueting
ortabas@matrix-gmbh.de

Viktor Paterok

Cap d’informàtica i digitalització | Informàtica empresarial
0211 - 75707 - 29
paterok@matrix-gmbh.de

Karina Pereira Marques

Formador d’administració d’oficines
0211 - 75707 - 47
marques@matrix-gmbh.de

Werner Pfeifenroth

Consultora sènior |
Graduat forestal, economista graduat
0211 - 75707 - 25
pfeifenroth@matrix-gmbh.de

El Dr. Ralph Jürgen Peters

Consultora d’innovació
(autònom)
0211 - 75707 - 910
peters@matrix-gmbh.de

Aleksandrina Petrova

Assistència al projecte
Xarxa MINT zdi.NRW - BSO-MINT
0211 - 75707 - 47
petrova@matrix-gmbh.de

participació

Ludger Reckmann

Consultora agrícola
(autònom)
0211 - 75707 - 910
reckmann@matrix-gmbh.de

Luisa Rosenow

PR cross media entrenant | Media Studies MA
0211 - 75707 - 54
rosenow@matrix-gmbh.de

Amal Saidani

Consultora per a la innovació |
Enginyer Agrícola
0211 - 75707 - 48
saidani@matrix-gmbh.de

Maurice Seuren

Imatge i so de dissenyador de mitjans d'aprenent Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 56
seuren@matrix-gmbh.de

Marion Sonnenberg

Director Creatiu Júnior | Dissenyador de projectes (HWK)
0211 - 75707 - 57
sonnenberg@matrix-gmbh.de

Anne Spaan

Innovació en gestió de clients i assistència de projectes
0211 - 75707 - 48
spaan@matrix-gmbh.de

Heinz Stockemann

Consultor |
Economia B.Sc.
0211 - 75707 - 36
stoeckemann@matrix-gmbh.de

Isabell Stollenwerk

Venedora de formació per a la comunicació de màrqueting
0211 - 75707 - 45
stollenwerk@matrix-gmbh.de

El Dr. Ralf-Peter Thürbach

President del consell
0211 - 75707 - 30
thuerbach@matrix-gmbh.de

Nadja Weber

PR cross media entrenant | Estudis alemanys, literatura i pràctiques en mitjans de comunicació MA
0211 - 75707 - 43
n.weber@matrix-gmbh.de

Stefanie Weber

Producció de mitjans de comunicació assistent de projecte | Assistent de disseny (GTA)
0211 - 75707 - 44
weber@matrix-gmbh.de

Cornelius Werring

consultor
Innovació i agricultura | M.Res. Precision Farming (Regne Unit), B.Eng. Enginyeria Industrial
0173 - 5150 - 23
werring@matrix-gmbh.de

Markus Viena

Administrador del sistema |
Especialista informàtic (integració de sistemes)
0211 - 75707 - 58
wien@matrix-gmbh.de

Nevin Yilmaz-Karaca

Gestió i Serveis Operatius | Secretari de comunicació d’oficina
0211 - 75707 - 30
yilmaz@matrix-gmbh.de

Yusuf Yilmaz

Gestió i Serveis Operatius | Administrador d’oficina
0211 - 75707 - 23
y.yimaz@matrix-gmbh.de

Ceydas primeres impressions a la matriu

Amb nosaltres, amb nosaltres.

Treballar a matriu és creatiu, productiu i àgil. Tothom sempre té l’oportunitat de contribuir i iniciar noves idees. No hi ha jerarquies, però sí les coques casolanes. Ens comprometem amb l’autodeterminació, la participació i la sostenibilitat, també en la nostra feina. La nostra màxima és: Creació de valor mitjançant valoració.

T’agradaria formar part de l’equip? Feu clic aquí per a Anuncis de feina.

Forma part de l’equip

Oferim:

  • Un equip amb visió: amb els nostres projectes, volem ajudar les persones a viure, aprendre i treballar de manera més independent.
  • Una cultura d’empresa orientada als empleats i familiar.
  • Jerarquies planes i camins de presa de decisions breus. Formació interna i externa.

Ens entrenem: ajudem a donar forma al futur

Formar el futur: la matriu afronta aquest repte juntament amb els seus aprenentatges. Necessitem joves que ens aportin les seves idees creadores orientades al futur, sostenibles i creatives. Les nostres eines més importants són: autodeterminació, participació i participació. A més de jerarquies planes, oferim sobretot un plaer en diversos projectes apassionants amb diversos grups objectiu.

Actualment s’està formant a Matrix les següents professions: venedor de comunicació de màrqueting; Oficinistes de gestió d’oficines; Dissenys de suports imatge i so

T’agradaria formar part de l’equip? Feu clic aquí per a Anuncis de feina

Anuncis de feina

SOLICITANTS INICIATIUS (M / F / D)
  • Esteu buscant projectes amb valor afegit?
  • T’interessa temes futurs apassionants?

Aleshores esperem la vostra sol·licitud d’iniciativa.

Interessat?

Envieu els vostres documents de sol·licitud complets amb una possible data d’inici per correu electrònic a:
Nevin Yilmaz-Karaca yilmaz@matrix-gmbh.de

DESENVOLUPADOR FULL STACK PER LÀMPADA (M / F / D) a temps parcial

Les vostres tasques

  • Programació de pàgines d’inici de WordPress (pàgines de destinació i pàgines de campanyes, lloc web de l’empresa).
  • Selecció, adaptació i programació de adequats Complements WP, temes i complements.
  • L'adherència als requisits de seguretat i el compliment de cada fase del projecte.
  • Manteniment i adaptació de les nostres pàgines d'inici de WordPress i del servidor Linux web
  • Delegació i gestió dels nostres contractes de serveis
  • Orientació / garantia de qualitat dels nostres projectes web

La tasca principal del càrrec a ocupar és el desenvolupament de llocs web per a WordPress. D’una banda per la nostra projectes amb valor afegitd’altra banda per a les pròpies pàgines de productes i el lloc web. Com a desenvolupador web, treballaràs estretament amb els equips de projecte i la comunicació de matrius.

Això ho portes amb tu

  • Formació professional / grau universitari o experiència laboral en la indústria informàtica.
  • Els abandonaments i els canvis de carrera amb experiència professional són molt ben rebuts.
  • Per exemple, us agrada implementar projectes de contingut exigents basats en WordPress. Per fer-ho, disposeu dels coneixements necessaris per desenvolupar-vos amb PHP 7.
  • Ja heu desenvolupat complements, complements i temes i coneixeu els estàndards de codificació de WordPress.
  • És desitjable experiència en desenvolupament de frontends web (HTML, CSS i JavaScript).
  • Tractant el treball versionat de Git.
  • Coneixement i manteniment de Linux dels servidors d'aplicacions web.
  • És agradable tenir: coneixement de Docker i contenidors a Microsoft Azure.
  • Fiabilitat, comunicació i habilitats organitzatives relacionades amb els continguts i personal.
  • Creativitat, compromís i esperit d’equip.
  • Gaudir del treball per al col·lectiu destinatari de joves.

Això ho portem amb nosaltres

  • Un lloc de treball amb diverses tasques en què treballes de manera independent.
  • Despatx a casa i horari flexible.
  • Projectes rellevants socialment i econòmicament.
  • Una cultura corporativa orientada als empleats i familiar en una empresa de consultoria i comunicació que gestiona els propietaris.

Interessat?

Envieu la vostra documentació completa amb un possible Data d’inici, referències i un salari previst per correu electrònic a:
Viktor Paterok desenvolupador@matrix-gmbh.de

CONSULENT JUNIOR (M / F / D) EN CONSULTA D'INNOVACIÓ, FOCUS SOBRE EL DESENVOLUPAMENT DEL PRODUCTE

L’empresa matriu gènere sense ànim de lucre gGmbH està buscant:

Consultora juvenil (M / F / D) en consultoria d’innovació amb un focus de desenvolupament de productes
A temps parcial o complet

Aquí va cap a vacant.

CONSULTOR (/ M / F / D) PROCESSOS DE DESENVOLUPAMENT I PARTICIPACIÓ DE LA XARXA

La tasca

  • En termes de contingut, el vostre enfocament se centra en el desenvolupament de xarxes transversals i el desenvolupament de conceptes socioespacials basats en aspectes participatius.
  • Hauríeu de tenir experiència professional en àrees com el treball social, la inclusió i / o la salut pública.
  • Com a membre del nostre equip, treballeu de manera independent i responsable per al client.
  • Complementeu el nostre equip multiprofessional i esteu compromesos amb el desenvolupament posterior dels nostres enfocaments de consultoria, també a través dels vostres propis impulsos.

Treballem amb confiança i competència amb els nostres clients, per exemple, en conceptes de xarxa participatius i sostenibles (per exemple, en contextos comunals o regionals) i els donem suport en els processos associats. Els nostres grups de clients inclouen municipis i agències governamentals, altres patrocinadors institucionals, així com actors coneguts com Aktion Mensch eV i el Centre Federal per a la Salut (BZgA). Els nostres principis de treball professional es deriven de la participació i la cooperació interdisciplinària com a base per obtenir resultats efectius. El procés i la qualitat estructural tenen la màxima prioritat per a nosaltres. S'espera l'aplicació i el desenvolupament posterior dels nostres principis metodològics.

Perfil Ihr

  • Experiència professional i de vida, en particular en les àrees de treball en xarxa, treball social i / o promoció de la salut (relacionada amb la situació social).
  • S'ha de practicar el tracte amb clients dels sectors del benestar, la salut pública i / o l'administració pública.
  • Aporteu un alt nivell d’autoorganització.
  • Treballar en equip et compleix.
  • Comparteixen la nostra alegria en projectes rellevants socialment que donin suport a les persones en la seva participació autodeterminada.
  • Gaudeixes del treball interdisciplinari i del desenvolupament conjunt de resultats amb moltes persones diferents.
  • Teniu un fort pensament estratègic i un instint segur en el tracte amb les persones.
  • Les vostres habilitats metodològiques en la planificació, moderació i presentació de projectes són molt bones en teoria i pràctica.
  • Esteu obert a noves idees i considereu que el desenvolupament professional i personal és una qüestió natural.

Això ho portem amb nosaltres

  • Un lloc de treball amb diverses tasques en què treballes de manera independent.
  • Despatx a casa i horari flexible.
  • Projectes rellevants socialment i econòmicament.
  • Una cultura corporativa orientada als empleats i familiar en una empresa de consultoria i comunicació que gestiona els propietaris.

Interessat?

Envieu la vostra documentació completa amb un possible Data d’inici, referències i un salari previst per correu electrònic a:
Thomas Kruse: kruse@matrix-gmbh.de

Columna

Columna