Hakkımızda

Takım ve iş ilanları


Bağımsız çalışma.

Sorunlarınıza bireysel çözümler geliştirmek için ekonomistlerle birlikte çalışan fizikçilerimiz, etkinlik uzmanlarımız, gazetecilerimiz ve ürün tasarımcılarımız var. Olumlu bir çalışma atmosferi, müşterilerimiz için en iyi sonuçları elde edebilmemiz için yaratıcılığın ve bağlılığın anahtarıdır. Ayrıca gelecek nesilleri tanıtmak için çeşitli alanlarda düzenli olarak eğitimler veriyoruz.

matrix, Düsseldorf'ta Schloss Elbroich'de ve Westfalia, Marienmünster ve Tunus'ta Oelde'de bulunan diğer yerlerde bulunan, sahibi tarafından yönetilen, bağımsız bir hizmet şirketidir.

YouTube

Videoyu indirerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinmek

Video yükle

Takım

Hala Aissaoui

Sosyal Bilimci | İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Danışmanı h.aissaoui@matrix-gmbh.de

Mohamed Ayoub Aissaoui

Sosyal Bilimci | İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Danışmanı a.aissaoui@matrix-gmbh.de

Florian Baar

editör
Hareketli Görüntü ve Sosyal Medya | Tiyatro, Film ve Televizyon Çalışmaları MA
0211 - 75707 - 53
baar@matrix-gmbh.de

Dr. Klaus Bömken

Kıdemli Danışman | Proje yönetimi zdi.NRW |
Yüksek fizikçi
0211 - 75707 - 28
boemken@matrix-gmbh.de

Jessica Büntig

Danışman | Medya Yönetimi ve Ekonomi MA
0211 - 75707 - 21
buentig@matrix-gmbh.de

Adriana Cabrera Galindez

Kıdemli Danışman | Endüstriyel tasarım, medya sanatı ve yüzey tasarımı MFA
0211 - 75707 - 52
cabrera@matrix-gmbh.de

Dr. Anna Czeschik

Kıdemli Danışman |
Yüksek fizikçi
0211 - 75707 - 41
czeschik@matrix-gmbh.de

Gordon Drabnitzke-Grüten

Danışman
Hareketli görüntü ve VFX | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 15
grueten@matrix-gmbh.de

Gregor Frankenstein-von der Beeck

Yönetici
0211 - 75707 - 33
frankenstein@matrix-gmbh.de

Farina Grimm

Proje yardımı iletişimi ve topluluk
0211 - 75707 - 24
grimm@matrix-gmbh.de

Christine Low

Proje yardımı yeniliği
0211 - 75707 - 48
nied@matrix-gmbh.de

Angela GIebel

Bölüm yönetimi zdi.NRW
0211 - 75707 - 49
giebel@matrix-gmbh.de

Nicole Goertz

işletme
Yönetim ve Hizmetler |
Toptan ve dış ticaret için pazarlamacı
0211 - 75707 - 34
goertz@matrix-gmbh.de

Magdalena Hein

üyesi
Yönetim | Proje yönetimi zdi.NRW |
İletişim yöneticisi MA
0211 - 75707 - 19
hein@matrix-gmbh.de

Kerstin Helmerdig

üyesi
Yönetim | Bilim muhabiri MA
0211 - 75707 - 31
helmerdig@matrix-gmbh.de

Marion Henkenjohann

Danışman |
İşletme mezunu
0211 - 75707 - 22
henkenjohann@matrix-gmbh.de

Paula Janecke

Danışman |
B. Sc. Ortopiyonik

0211 - 75707 - 26
janecke@matrix-ggmbh.de

Arne Klauke

üyesi
Yönetim |
İletişim Başkanı |
Çapraz Ortam Yönetimi M.Sc.
0211 - 75707 - 42
klauke@matrix-gmbh.de

Simone Kohlhaas

işletme
Yönetim ve Hizmetler | İş idaresi
B.Sc., ofis iletişimi memuru (IHK)
0211 - 75707 - 18
kohlhaas@matrix-gmbh.de

Thomas Kruse

Kıdemli Danışman |
İşletme Dipl.
0211 - 75707 - 38
kruse@matrix-gmbh.de

Niels Lichtenthäler

üyesi
Yönetim |
İnovasyon Başkanı |
MBA, yüksek mühendis (FH)
0211 - 75707 - 20
lichtenthaeler@matrix-gmbh.de

Guido Lohnherr

Yönetici ortak
0211 - 75707 - 32
lohnherr@matrix-gmbh.d

Lara-Madeleine Luska

Danışman |
İşletme BA, etkinlik katibi (IHK)
0211 - 75707 - 37
luska@matrix-gmbh.de

Zsuzsanna Meczik

Kıdemli Danışman | Sosyal Yönetici MA
0211 - 75707 - 55
majzik@matrix-gmbh.de

Fabio Mancarella

Eğitim müdürü |
Sosyal Medya Danışmanı | Kfm F. Pazarlama iletişimi
0211 - 75707 - 39
mancarella@matrix-gmbh.de

Florian Müller

Pazarlama iletişimi için stajyer satış elemanı
0211 - 75707 - 46
mueller@matrix-gmbh.de

Monique Niestroj

Danışman | Ekonomi M.Sc.
0211 - 75707 - 17
niestroj@matrix-gmbh.de

Ceyda Ortabaş

Proje asistanı iletişim ve pazarlama
ortabas@matrix-gmbh.de

Viktor Paterok

BT ve Dijitalleştirme Başkanı | İşletme Enformatiği BA
0211 - 75707 - 29
paterok@matrix-gmbh.de

Karina Pereira Marques

Ofis yönetimi stajyeri
0211 - 75707 - 47
marques@matrix-gmbh.de

Werner Pfeifenroth

Kıdemli Danışman |
Orman mezunu, ekonomist mezunu
0211 - 75707 - 25
pfeifenroth@matrix-gmbh.de

Dr. Ralph Jürgen Peters

İnovasyon danışmanı
(serbest çalışan)
0211 - 75707 - 910
peters@matrix-gmbh.de

Partizipation

Aleksandrina Petrova

Proje yardımı
MINT ağı zdi.NRW - BSO-MINT
0211 - 75707 - 47
petrova@matrix-gmbh.de

Ludger Reckmann

Tarım danışmanı
(serbest çalışan)
0211 - 75707 - 910
reckmann@matrix-gmbh.de

Luisa Rosenow

Halkla İlişkiler stajyeri çapraz medya | Medya Çalışmaları MA
0211 - 75707 - 54
rosenow@matrix-gmbh.de

Amal Saidani

İnovasyon Danışmanı |
Ziraat Mühendisi
0211 - 75707 - 48
saidani@matrix-gmbh.de

Maurice Seuren

Çırak medya tasarımcısı görüntü ve ses | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 56
seuren@matrix-gmbh.de

Marion Sonnenberg

Genç Yaratıcı Yönetmen | Proje tasarımcısı (HWK)
0211 - 75707 - 57
sonnenberg@matrix-gmbh.de

Anne Spaan

Müşteri yönetimi ve proje yardımı inovasyonu
0211 - 75707 - 48
spaan@matrix-gmbh.de

Heinz Stockemann

Danışman |
Ekonomi B.Sc.
0211 - 75707 - 36
stoeckemann@matrix-gmbh.de

Isabell Stollenwerk

Pazarlama iletişimi için stajyer pazarlamacı
0211 - 75707 - 45
stollenwerk@matrix-gmbh.de

Dr. Anna Streber

Kıdemli Danışman
Yüksek lisans spor bilimcisi
0211 - 75707 - 12
streber@matrix-gmbh.de

Dr. Ralf-Peter Thürbach

Yönetim Kurulu Başkanı
0211 - 75707 - 30
thuerbach@matrix-gmbh.de

Nadja Weber

Halkla İlişkiler stajyeri çapraz medya | Alman Çalışmaları, Edebiyat ve Medya Uygulamaları MA
0211 - 75707 - 43
n.weber@matrix-gmbh.de

Stefanie Weber

Proje asistanı medya yapımı | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 44
weber@matrix-gmbh.de

Cornelius Werring

Danışman
İnovasyon ve Tarım | M.Res. Precision Farming (İngiltere), B.Eng. Endüstri Mühendisliği
0173 - 51510 - 23
werring@matrix-gmbh.de

Markus Vienna

Sistem yöneticisi |
BT uzmanı (sistem entegrasyonu)
0211 - 75707 - 58
wien@matrix-gmbh.de

Nevin Yılmaz-Karaca

Operasyonel Yönetim ve Hizmetler | Ofis iletişimi için katip
0211 - 75707 - 30
yilmaz@matrix-gmbh.de

Yusuf Yılmaz

Operasyonel Yönetim ve Hizmetler | Ofis yönetimi katibi
0211 - 75707 - 23
y.yimaz@matrix-gmbh.de

Ceydas erste Eindrücke bei der matrix

Bizimle, bizimle.

Matrix'te çalışmak yaratıcı, üretken ve çeviktir. Herkes her zaman katkıda bulunma ve yeni fikirler başlatma fırsatına sahiptir. Hiyerarşi yok, ancak evde pişirilen kekler var. Kendi kaderimizi tayin, katılım ve sürdürülebilirliğe - işimizde de bağlıyız. Bizim düsturumuz şudur: Takdir yoluyla değer yaratmak.

Takımın bir parçası olmak ister misiniz? İçin buraya tıklayın boş.

Takımın bir parçası olun

Sunduklarımız:

  • Vizyonu olan bir ekip: Projelerimizle insanların daha bağımsız yaşamasına, öğrenmesine ve çalışmasına yardımcı olmak istiyoruz.
  • Çalışan odaklı ve aile dostu bir şirket kültürü.
  • Düz hiyerarşiler ve kısa karar verme yolları. İç ve dış eğitim.

Eğitiyoruz - geleceği şekillendirmeye yardımcı oluyoruz

Geleceği şekillendirmek - matris, kursiyerleriyle birlikte bu zorluğun üstesinden geliyor. Geleceğe yönelik, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirlerini bize getiren gençlere ihtiyacımız var. En önemli araçlarımız: kendi kaderini tayin, katılım ve katılımdır. Düz hiyerarşilere ek olarak, her şeyden önce birçok farklı hedef kitleye sahip çeşitli heyecan verici projelerden büyük keyif alıyoruz.

Şu anda aşağıdaki meslekler matrix'te eğitilmektedir: Pazarlama iletişimi katibi; Büro yönetimi memurları; Medya tasarımcıları resim ve ses.

Takımın bir parçası olmak ister misiniz? İçin buraya tıklayın boş

boş

İNİSİYATİF BAŞVURULAR (M / F / D)
  • Değer katan projeler mi arıyorsunuz?
  • Gelecekteki heyecan verici konularla ilgileniyor musunuz?

Ardından inisiyatif başvurunuzu dört gözle bekliyoruz.

Fırsatları

Lütfen eksiksiz bir başlangıç ​​tarihi ile birlikte eksiksiz başvuru belgelerinizi e-posta ile şu adrese gönderin:
Nevin Yılmaz-Karaca yilmaz@matrix-gmbh.de

LAMBA İÇİN TAM YIĞIN GELİŞTİRİCİ (M / F / D) tam / yarı zamanlı

Görevleriniz

  • WordPress ana sayfalarının programlanması (açılış sayfaları ve kampanya sayfaları, şirket web sitesi).
  • Uygun olanların seçimi, uyarlanması ve programlanması WP eklentileri, temaları ve eklentileri.
  • Her proje aşamasında güvenlik gereksinimlerine ve uyumluluğa bağlılık.
  • WordPress ana sayfalarımızın ve web Linux sunucumuzun bakımı ve uyarlanması
  • Hizmet sözleşmelerimizin devri ve yönetimi
  • Web projelerimizin rehberliği / kalite güvencesi

Doldurulacak pozisyonun birincil görevi, WordPress için web sitelerinin geliştirilmesidir. Bir yandan bizimki için değer katan projelerÖte yandan kendi ürün sayfaları ve web sitesi için. Bir web geliştiricisi olarak, proje ekipleri ve matris iletişimi ile yakın çalışacaksınız.

Onu yanına getiriyorsun

  • Mesleki eğitim / üniversite derecesi veya BT endüstrisinde iş deneyimi.
  • İlgili mesleki deneyime sahip bırakma ve kariyer değiştiriciler çok açıktır.
  • Örneğin, WordPress tabanlı zorlu içerik projelerini uygulamaktan keyif alıyorsunuz. Bunu yapmak için PHP 7 ile geliştirme konusunda gerekli bilgiye sahipsiniz.
  • Zaten eklentiler, eklentiler ve temalar geliştirdiniz ve WordPress kodlama standartlarını biliyorsunuz.
  • Web ön uç geliştirmede deneyim arzu edilir (HTML, CSS ve JavaScript).
  • Git sürümlü çalışma ile ilgilenmek.
  • Linux bilgisi ve web uygulama sunucularının bakımı.
  • Güzel: Microsoft Azure'da Docker ve Kapsayıcılar Hakkında Bilgi.
  • İçerikle ilgili ve kişisel güvenilirlik, iletişim ve organizasyon becerileri.
  • Yaratıcılık, bağlılık ve ekip ruhu.
  • Gençlerin hedef kitlesi için iş keyfi.

Onu yanımızda getiriyoruz

  • Bağımsız olarak çalıştığınız çeşitli görevler içeren bir iş yeri.
  • Ev ofisi ve esnek çalışma saatleri.
  • Sosyal ve ekonomik açıdan ilgili projeler.
  • Sahibi tarafından yönetilen bir iletişim ve danışmanlık şirketinde çalışan odaklı ve aile dostu bir kurum kültürü.

Fırsatları

Lütfen eksiksiz başvuru belgelerinizi olası bir Başlangıç ​​tarihi, referanslar ve beklenen maaş e-posta yoluyla:
Viktor Paterok developer@matrix-gmbh.de

OFİS YÖNETİM CİHAZI (M / F / D)

Projelerimize büyük sevinç ve bağlılık getiren ve ekibimizi sıfırdan destekleyen güçlü iletişim becerilerine sahip bir kişi arıyoruz.

Kapsamlı yeterlilik alanları: pazarlama ve satış da
Halkla ilişkiler ve etkinlik yönetimi

Bizden ne bekleyebilirsiniz:

  • Pazarlama (hedef kitle analizi, platform analizi, konsept geliştirme)
  • Etkinlik yönetimi (dijital ve analog organizasyon ve uygulama, yeni konseptlerin geliştirilmesi)
  • Basın (haber bülteni, basın bildirileri, web sitesi bakımı)
  • Müşteri hizmetleri (iletişim, randevulara eşlik etme)
  • Sosyal medya (içerik planlama ve oluşturma, topluluk yönetimi, topluluk oluşturma)
  • genel ofis organizasyonu (organizasyon, muhasebe)
  • Proje çalışması ve araştırma

Bunu yanınızda getirin:

  • Abitur veya ileri teknik kolej giriş yeterliliği, ayrıca üniversiteden ayrılanlar için
  • İletişim yeteneği
  • Yaratıcılık ve takım ruhu
  • Sosyal medya ve diğer iletişim kanallarına yakınlık
  • Hoşgörü ve açıklık
  • servis yönelimi
  • İnsanlarla çalışmanın keyfi
  • Microsoft Office Bilgisi
  • Sayılarla başa çıkma yeteneği

Yanımızda getiriyoruz:

  • Sosyal ve ekonomik açıdan ilgili projeler
  • Sözler ve eylemlerle yanınızda olan motive meslektaşlar
  • Pek çok heyecan verici projeye sahip çeşitli bir çıraklık
  • Sahibi tarafından yönetilen bir iletişim ve danışmanlık şirketinde çalışan odaklı ve aile dostu bir şirket kültürü

Fırsatları

Lütfen eksiksiz başvuru belgelerinizi e-posta ile gönderin
Fabio Mancarella: mancarella@matrix-gmbh.de

PAZARLAMA İLETİŞİMİ İÇİN MÜŞTERİ İÇİN / İÇİN HAZIRLIK

Hevesli ve kendini adamış, güçlü iletişim becerilerine sahip bir kişi arıyoruz.
projelerimizi ortaya çıkarır ve ekibimizi sıfırdan destekler.

Bizden ne bekleyebilirsiniz:

  • Pazarlama (hedef kitle analizi, platform analizi, trend izleme, konsept geliştirme)
  • Müşteri hizmetleri (iletişim, randevulara eşlik etme)
  • İletişim (ör. İçerik planlama ve oluşturma, web sitesi bakımı)
  • Etkinlik yönetimi (organizasyon ve uygulama, yeni konseptlerin geliştirilmesi, dijital
    ve analog)
  • genel ofis organizasyonu (organizasyon, muhasebe)
  • Proje çalışması ve araştırma

Daha somut mu? Ana görevleriniz, bir bölgesel ofis olarak görev bağlamında bulunacaktır
tekrar zdi (www.zdi-portal.de). Bu, proje yönetiminin desteğini ve
Bölgesel danışmanlar, STEM finansmanı alanındaki eğilimleri ve gelişmeleri gözlemlemenin yanı sıra Kuzey Ren Vestfalya'daki zdi ağları ve zdi öğrenci laboratuvarlarının desteği.

Tüm operasyonel süreçlere hızlı bir şekilde entegre olacaksınız ve kısa bir süre sonra bunu yapabileceksiniz.
bağımsız çalışma.

Bunu yanınızda getirin:

  • Abitur veya ileri teknik kolej giriş yeterliliği, ayrıca üniversiteden ayrılanlar için
  • iyi iletişim becerileri / yazma zevki
  • Yaratıcılık ve takım ruhu
  • Hoşgörü ve açıklık
  • servis yönelimi
  • Gençlerle çalışmanın tadını çıkarın
  • Microsoft Office Bilgisi

Yanımızda getiriyoruz:

  • Sosyal ve ekonomik açıdan ilgili projeler
  • Tavsiye ve eylemlerle her zaman yanınızda olan motive olmuş meslektaşlar
  • Pek çok heyecan verici projeye sahip çeşitli bir çıraklık
  • Çalışan odaklı ve aile dostu bir kurum kültürü bir arada
    sahibi tarafından yönetilen iletişim ve danışmanlık şirketi

Fırsatları

Lütfen eksiksiz başvuru belgelerinizi e-posta ile gönderin
Fabio Mancarella: mancarella@matrix-gmbh.de

Sütun

Sütun