Hakkımızda

Takım ve iş ilanları


Bağımsız çalışma.

Sorunlarınıza bireysel çözümler geliştirmek için ekonomistlerle birlikte çalışan fizikçilerimiz, etkinlik uzmanlarımız, gazetecilerimiz ve ürün tasarımcılarımız var. Olumlu bir çalışma atmosferi, müşterilerimiz için en iyi sonuçları elde edebilmemiz için yaratıcılığın ve bağlılığın anahtarıdır. Ayrıca gelecek nesilleri tanıtmak için çeşitli alanlarda düzenli olarak eğitimler veriyoruz.

YouTube

Videoyu indirerek YouTube'un gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi edinmek

Video yükle

Takım

Hala Aissaoui

Sosyal Bilimci | İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Danışmanı h.aissaoui@matrix-gmbh.de

Mohamed Ayoub Aissaoui

Sosyal Bilimci | İnovasyon ve Dijital Dönüşüm Danışmanı a.aissaoui@matrix-gmbh.de

Florian Baar

editör
Hareketli Görüntü ve Sosyal Medya | Tiyatro, Film ve Televizyon Çalışmaları MA
0211 - 75707 - 53
baar@matrix-gmbh.de

Dr. Klaus Bömken

Kıdemli Danışman | Proje yönetimi zdi.NRW |
Yüksek fizikçi
0211 - 75707 - 28
boemken@matrix-gmbh.de

Jessica Büntig

Danışman | Medya Yönetimi ve Ekonomi MA
0211 - 75707 - 21
buentig@matrix-gmbh.de

Adriana Cabrera Galindez

Kıdemli Danışman | Endüstriyel tasarım, medya sanatı ve yüzey tasarımı MFA
0211 - 75707 - 52
cabrera@matrix-gmbh.de

Dr. Anna Czeschik

Kıdemli Danışman |
Yüksek fizikçi
0211 - 75707 - 41
czeschik@matrix-gmbh.de

Gordon Drabnitzke-Grüten

Danışman
Hareketli görüntü ve VFX | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 15
grueten@matrix-gmbh.de

Gregor Frankenstein-von der Beeck

Yönetici
0211 - 75707 - 33
frankenstein@matrix-gmbh.de

Farina Grimm

Proje asistanı iletişimi ve topluluk
0211 - 75707 - 24
grimm@matrix-gmbh.de

Christine Low

Proje yardımı yeniliği
0211 - 75707 - 48
nied@matrix-gmbh.de

Nicole Goertz

işletme
Yönetim ve Hizmetler |
Toptan ve dış ticaret için pazarlamacı
0211 - 75707 - 34
goertz@matrix-gmbh.de

Magdalena Hein

üyesi
Yönetim | Proje yönetimi zdi.NRW |
İletişim yöneticisi MA
0211 - 75707 - 19
hein@matrix-gmbh.de

Kerstin Helmerdig

üyesi
Yönetim | Bilim muhabiri MA
0211 - 75707 - 31
helmerdig@matrix-gmbh.de

Marion Henkenjohann

Danışman |
İşletme mezunu
0211 - 75707 - 22
henkenjohann@matrix-gmbh.de

Arne Klauke

üyesi
Yönetim |
İletişim Başkanı |
Çapraz Ortam Yönetimi M.Sc.
0211 - 75707 - 42
klauke@matrix-gmbh.de

Simone Kohlhaas

işletme
Yönetim ve Hizmetler | İş idaresi
B.Sc., ofis iletişimi memuru (IHK)
0211 - 75707 - 18
kohlhaas@matrix-gmbh.de

Thomas Kruse

Kıdemli Danışman |
İşletme Dipl.
0211 - 75707 - 38
kruse@matrix-gmbh.de

Niels Lichtenthäler

üyesi
Yönetim |
İnovasyon Başkanı |
MBA, yüksek mühendis (FH)
0211 - 75707 - 20
lichtenthaeler@matrix-gmbh.de

Guido Lohnherr

Yönetici ortak
0211 - 75707 - 32
lohnherr@matrix-gmbh.de

Lara-Madeleine Luska

Danışman |
İşletme BA, etkinlik katibi (IHK)
0211 - 75707 - 37
luska@matrix-gmbh.de

Zsuzsanna Meczik

Kıdemli Danışman | Sosyal Yönetici MA
0211 - 75707 - 55
majzik@matrix-gmbh.de

Fabio Mancarella

Eğitim müdürü |
Sosyal Medya Danışmanı | Kfm F. Pazarlama iletişimi
0211 - 75707 - 39
mancarella@matrix-gmbh.de

Pauline Marquardt

Proje yardımı
MINT ağı zdi.NRW
0211 - 75707 - 25
marquardt@matrix-gmbh.de

Florian Müller

Pazarlama iletişimi için stajyer satış elemanı
0211 - 75707 - 46
mueller@matrix-gmbh.de

Monique Niestroj

Danışman | Ekonomist B.Sc.
0211 - 75707 - 17
niestroj@matrix-gmbh.de

Ceyda Ortabaş

Proje asistanı iletişim ve pazarlama
ortabas@matrix-gmbh.de

Viktor Paterok

BT ve Dijitalleştirme Başkanı | İşletme Enformatiği BA
0211 - 75707 - 29
paterok@matrix-gmbh.de

Karina Pereira Marques

Ofis yönetimi stajyeri
0211 - 75707 - 47
marques@matrix-gmbh.de

Werner Pfeifenroth

Kıdemli Danışman |
Orman mezunu, ekonomist mezunu
0211 - 75707 - 25
pfeifenroth@matrix-gmbh.de

Dr. Ralph Jürgen Peters

İnovasyon danışmanı
(serbest çalışan)
0211 - 75707 - 910
peters@matrix-gmbh.de

Aleksandrina Petrova

Proje yardımı
MINT ağı zdi.NRW - BSO-MINT
0211 - 75707 - 47
petrova@matrix-gmbh.de

katılım

Ludger Reckmann

Tarım danışmanı
(serbest çalışan)
0211 - 75707 - 910
reckmann@matrix-gmbh.de

Luisa Rosenow

Halkla İlişkiler stajyeri çapraz medya | Medya Çalışmaları MA
0211 - 75707 - 54
rosenow@matrix-gmbh.de

Amal Saidani

İnovasyon Danışmanı |
Ziraat Mühendisi
0211 - 75707 - 48
saidani@matrix-gmbh.de

Maurice Seuren

Çırak medya tasarımcısı görüntü ve ses | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 56
seuren@matrix-gmbh.de

Marion Sonnenberg

Genç Yaratıcı Yönetmen | Proje tasarımcısı (HWK)
0211 - 75707 - 57
sonnenberg@matrix-gmbh.de

Anne Spaan

Müşteri yönetimi ve proje yardımı inovasyonu
0211 - 75707 - 48
spaan@matrix-gmbh.de

Heinz Stockemann

Danışman |
Ekonomi B.Sc.
0211 - 75707 - 36
stoeckemann@matrix-gmbh.de

Isabell Stollenwerk

Pazarlama iletişimi için stajyer pazarlamacı
0211 - 75707 - 45
stollenwerk@matrix-gmbh.de

Dr. Ralf-Peter Thürbach

Yönetim Kurulu Başkanı
0211 - 75707 - 30
thuerbach@matrix-gmbh.de

Nadja Weber

Halkla İlişkiler stajyeri çapraz medya | Alman Çalışmaları, Edebiyat ve Medya Uygulamaları MA
0211 - 75707 - 43
n.weber@matrix-gmbh.de

Stefanie Weber

Proje asistanı medya yapımı | Tasarım asistanı (GTA)
0211 - 75707 - 44
weber@matrix-gmbh.de

Cornelius Werring

Danışman
İnovasyon ve Tarım | M.Res. Precision Farming (İngiltere), B.Eng. Endüstri Mühendisliği
0173 - 5150 - 23
werring@matrix-gmbh.de

Markus Vienna

Sistem yöneticisi |
BT uzmanı (sistem entegrasyonu)
0211 - 75707 - 58
wien@matrix-gmbh.de

Nevin Yılmaz-Karaca

Operasyonel Yönetim ve Hizmetler | Ofis iletişimi için katip
0211 - 75707 - 30
yilmaz@matrix-gmbh.de

Yusuf Yılmaz

Operasyonel Yönetim ve Hizmetler | Ofis yönetimi katibi
0211 - 75707 - 23
y.yimaz@matrix-gmbh.de

Ceyda'nın matristeki ilk izlenimleri

Bizimle, bizimle.

Matrix'te çalışmak yaratıcı, üretken ve çeviktir. Herkes her zaman katkıda bulunma ve yeni fikirler başlatma fırsatına sahiptir. Hiyerarşi yok, ancak evde pişirilen kekler var. Kendi kaderimizi tayin, katılım ve sürdürülebilirliğe - işimizde de bağlıyız. Bizim düsturumuz şudur: Takdir yoluyla değer yaratmak.

Takımın bir parçası olmak ister misiniz? İçin buraya tıklayın boş.

Takımın bir parçası olun

Sunduklarımız:

  • Vizyonu olan bir ekip: Projelerimizle insanların daha bağımsız yaşamasına, öğrenmesine ve çalışmasına yardımcı olmak istiyoruz.
  • Çalışan odaklı ve aile dostu bir şirket kültürü.
  • Düz hiyerarşiler ve kısa karar verme yolları. İç ve dış eğitim.

Eğitiyoruz - geleceği şekillendirmeye yardımcı oluyoruz

Geleceği şekillendirmek - matris, kursiyerleriyle birlikte bu zorluğun üstesinden geliyor. Geleceğe yönelik, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirlerini bize getiren gençlere ihtiyacımız var. En önemli araçlarımız: kendi kaderini tayin, katılım ve katılımdır. Düz hiyerarşilere ek olarak, her şeyden önce birçok farklı hedef kitleye sahip çeşitli heyecan verici projelerden büyük keyif alıyoruz.

Aşağıdaki meslekler şu anda matrix'te eğitilmektedir: pazarlama iletişimi için satış görevlisi; Ofis yönetimi memurları; Medya tasarımcıları resim ve ses.

Takımın bir parçası olmak ister misiniz? İçin buraya tıklayın boş

boş

İNİSİYATİF BAŞVURULAR (M / F / D)
  • Değer katan projeler mi arıyorsunuz?
  • Gelecekteki heyecan verici konularla ilgileniyor musunuz?

Ardından inisiyatif başvurunuzu dört gözle bekliyoruz.

Fırsatları

Lütfen eksiksiz bir başlangıç ​​tarihi ile birlikte eksiksiz başvuru belgelerinizi e-posta ile şu adrese gönderin:
Nevin Yılmaz-Karaca yilmaz@matrix-gmbh.de

LAMBA İÇİN TAM YIĞIN GELİŞTİRİCİ (M / F / D) tam / yarı zamanlı

Görevleriniz

  • WordPress ana sayfalarının programlanması (açılış sayfaları ve kampanya sayfaları, şirket web sitesi).
  • Uygun olanların seçimi, uyarlanması ve programlanması WP eklentileri, temaları ve eklentileri.
  • Her proje aşamasında güvenlik gereksinimlerine ve uyumluluğa bağlılık.
  • WordPress ana sayfalarımızın ve web Linux sunucumuzun bakımı ve uyarlanması
  • Hizmet sözleşmelerimizin devri ve yönetimi
  • Web projelerimizin rehberliği / kalite güvencesi

Doldurulacak pozisyonun birincil görevi, WordPress için web sitelerinin geliştirilmesidir. Bir yandan bizimki için değer katan projelerÖte yandan kendi ürün sayfaları ve web sitesi için. Bir web geliştiricisi olarak, proje ekipleri ve matris iletişimi ile yakın çalışacaksınız.

Onu yanına getiriyorsun

  • Mesleki eğitim / üniversite derecesi veya BT endüstrisinde iş deneyimi.
  • İlgili mesleki deneyime sahip bırakma ve kariyer değiştiriciler çok açıktır.
  • Örneğin, WordPress tabanlı zorlu içerik projelerini uygulamaktan keyif alıyorsunuz. Bunu yapmak için PHP 7 ile geliştirme konusunda gerekli bilgiye sahipsiniz.
  • Zaten eklentiler, eklentiler ve temalar geliştirdiniz ve WordPress kodlama standartlarını biliyorsunuz.
  • Web ön uç geliştirmede deneyim arzu edilir (HTML, CSS ve JavaScript).
  • Git sürümlü çalışma ile ilgilenmek.
  • Linux bilgisi ve web uygulama sunucularının bakımı.
  • Güzel: Microsoft Azure'da Docker ve Kapsayıcılar Hakkında Bilgi.
  • İçerikle ilgili ve kişisel güvenilirlik, iletişim ve organizasyon becerileri.
  • Yaratıcılık, bağlılık ve ekip ruhu.
  • Gençlerin hedef kitlesi için iş keyfi.

Onu yanımızda getiriyoruz

  • Bağımsız olarak çalıştığınız çeşitli görevler içeren bir iş yeri.
  • Ev ofisi ve esnek çalışma saatleri.
  • Sosyal ve ekonomik açıdan ilgili projeler.
  • Sahibi tarafından yönetilen bir iletişim ve danışmanlık şirketinde çalışan odaklı ve aile dostu bir kurum kültürü.

Fırsatları

Lütfen eksiksiz başvuru belgelerinizi olası bir Başlangıç ​​tarihi, referanslar ve beklenen maaş e-posta yoluyla:
Viktor Paterok developer@matrix-gmbh.de

İNOVASYON DANIŞMANLIĞINDA GENÇ DANIŞMAN (M / F / D), ÜRÜN GELİŞTİRME ODAKLI

Kar amacı gütmeyen kardeş şirket matrix gGmbH şunları arıyor:

Ürün geliştirmeye odaklanan inovasyon danışmanlığında genç danışman (M / F / D)
Tam / yarı zamanlı

İşte gidiyor boşluk.

DANIŞMAN (/ M / F / D) AĞ GELİŞTİRME VE KATILIM SÜREÇLERİ

Görev

  • İçerik açısından, odak noktanız bölümler arası ağların geliştirilmesi ve katılımcı yönlere dayalı sosyo-mekansal kavramların geliştirilmesidir.
  • Sosyal hizmet, kaynaştırma ve / veya halk sağlığı gibi alanlarda profesyonel deneyime sahip olmalısınız.
  • Ekibimizin bir üyesi olarak, müşteri için bağımsız ve sorumlu bir şekilde çalışıyorsunuz.
  • Çok profesyonel ekibimizi tamamlıyorsunuz ve danışmanlık yaklaşımlarımızın daha da geliştirilmesine kararlısınız - ayrıca kendi dürtülerinizle.

Müşterilerimizle, örneğin katılımcı ve sürdürülebilir ağ konseptleri (örneğin, toplumsal veya bölgesel bağlamlarda) üzerinde güvenle ve yetkin bir şekilde çalışıyoruz ve bunlara ilgili süreçlerde eşlik ediyoruz. Müşteri gruplarımız arasında belediyeler ve devlet kurumları, diğer kurumsal sponsorların yanı sıra Aktion Mensch eV ve Federal Sağlık Eğitimi Merkezi (BZgA) gibi tanınmış aktörler bulunmaktadır. Profesyonel çalışma ilkelerimiz, etkili sonuçların temeli olarak katılım ve disiplinler arası işbirliğinden kaynaklanmaktadır. Süreç ve yapı kalitesi bizim için en yüksek önceliğe sahiptir. Metodolojik ilkelerimizin uygulanması ve daha da geliştirilmesi beklenmektedir.

Profiliniz

  • Özellikle ağ kurma, sosyal hizmet ve / veya (sosyal durumla ilgili) sağlığı geliştirme alanlarında mesleki ve yaşam deneyimi.
  • Refah, halk sağlığı ve / veya kamu yönetimi sektörlerinden müşterilerle ilgilenmek uygulanmalıdır.
  • Yüksek düzeyde kendi kendini örgütlemeyi beraberinde getiriyorsunuz.
  • Takım halinde çalışmak sizi tatmin eder.
  • İnsanları kendi belirledikleri katılımlarında destekleyen sosyal olarak ilgili projelerde sevincimizi paylaşıyorlar.
  • Disiplinler arası çalışmadan ve birçok farklı insanla sonuçların ortak geliştirilmesinden keyif alıyorsunuz.
  • Güçlü bir stratejik düşünceye ve insanlarla ilişkilerde kesin bir içgüdüye sahipsiniz.
  • Proje planlama, moderasyon ve sunumdaki metodolojik becerileriniz teori ve pratikte çok iyidir.
  • Yeni fikirlere açıksınız ve mesleki ve kişisel gelişimi elbette bir mesele olarak görüyorsunuz.

Onu yanımızda getiriyoruz

  • Bağımsız olarak çalıştığınız çeşitli görevler içeren bir iş yeri.
  • Ev ofisi ve esnek çalışma saatleri.
  • Sosyal ve ekonomik açıdan ilgili projeler.
  • Sahibi tarafından yönetilen bir iletişim ve danışmanlık şirketinde çalışan odaklı ve aile dostu bir kurum kültürü.

Fırsatları

Lütfen eksiksiz başvuru belgelerinizi olası bir Başlangıç ​​tarihi, referanslar ve beklenen maaş e-posta yoluyla:
Thomas Kruse: kruse@matrix-gmbh.de

Sütun

Sütun